Velikonoce na Hluboké

Zámecký park na Hluboké vyzdobí i letos obří velikonoční vajíčka. Správa zámku tak podpoří tradiční akci spolku Hope4You, který ji pořádá po celém městě Hluboká nad Vltavou. Umělecky ztvárněné kraslice budou v zámeckém parku umístěny od velikonoční neděle až do konce května.

Velikonoční stezka za obřími kraslicemi zavede zájemce i tentokrát do hlubockého zámeckého parku, který se rozkládá na ploše 58 hektarů. Procházku parkem si kromě hledání kraslic mohou zpestřit i naučnou 2, 5 kilometru dlouhou stezkou s deseti zastaveními, která přiblíží zajímavosti z historie a současnosti zámeckého areálu i krajiny Hlubocka. Trasa je fyzicky málo náročná a s krátkou objížďkou v závěru trasy je sjízdná i pro dětské kočárky. 

Další umělecky ztvárněné kraslice mohou zájemci hledat v okolí města Hluboká. Je jich celkem dvacet sedm. V honu za kraslicemi pomůže mapa, která je určená zejména rodinám s dětmi.

Velikonoce na Hluboké jsou od začátku součástí charitativního projektu Řetěz naděje, který pomáhá potřebným. V letošním roce příspěvek z finanční sbírky poputuje na podporu rehabilitace čtyřleté Aničky z nedalekých Bavorovic, která se narodila s těžkým rozštěpem páteře.